Wrzucanie plików muzycznych, wideo na iPoda / iPhona

Dziś będzie krótki, ale myślę że pomocny wpis na temat wrzucanie (wgrywania) plików muzycznych i wideo na ipod’a, iphon’a za pomocą iTunes. Spędziłam dość sporo czasu nad tym by znaleźć rozwiązanie, które okazało się bardzo proste.

1.Podłącz ipod’a (iphon’a) do komputera, na którym masz zainstalowanego iTunes‚a. Gdy iPod zostanie wykryty z lewej strony pod przyciskami sterującymi odtwarzaniem muzyki (⏪ ▶️ ⏩) pojawi się ikona naszego urządzenia. Klikamy w nią.

2. Po kliknięciu pojawi się nam menu naszego urządzenia, w którym klikamy Podsumowanie (jeśli się nie pojawiło od razu), gdzie widzimi informacje dotyczące naszego urządzenia (ile mamy miejsca wolnego/zajętego). Istotne jest, aby  zaznaczyć następującą Opcje: Ręcznie zarządzaj muzyką i plikami wideo.

3. Po włączeniu tej opcji mamy możliwość ręcznego usuwania, dodawania plików znajdujących się na naszym urządzeniu. Aby usunąć wystarczy kliknąć prawy klawiszem myszy na danym utworze i wybrać opcję Usuń z Biblioteki lub po prostu nacisnąć klawisz Delete po uprzednim zaznaczeniu utowru. Na koniec wyskoczy okno informujące, czy na pewno chcesz usunąć utwór z swojego urządzenia.

4. Kolejnym krokiem jest dodanie muzyki, bądź wideo do naszego urządzenia. W tym celu przechodzimy do naszych plików w iTunes. Najlepiej, żeby znajdowały się one w naszej bibliotece, jeśli tak nie jest to musimy je dodać poprzek kliknięcie Plik → Dodaj do biblioteki. W momencie, gdy mamy dostęp do plików w iTunes i jesteśmy w Bibliotece, z lewej strony mamy menu, w którym widzmy nasze urządzenie.

5. Teraz wystaczy tylko chwycić dany album, bądź wybraną muzykę i przeciągnąć do naszego urządzenia w menu z lewej strony tak jak jest to widoczne na poniższym zdjęciu.

I to by było na tyle w tym temacie, mam nadzieję, że jest to w miarę jasne i proste do wykonania. W razie jakichkolwiek pytań prosze o komentarz na pewno na niego odpowiem.

PS. Nie udało mi się jedynie jeszcze znaleźć rozwiązania dotyczącego zrzucania plików znajdujących się na ipodzie za pomocą iTunes (sprawdzź wpis z alternatywnym rozwiązaniem za pomocą programu Senuti).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.