Jak dodać osobę, która będzie zarządzać naszą stroną na Facebook’u?

W dzisiejszych czasach brak strony na facebooku,w przypadku prowadzenia biznesu jest wręcz kopaniem sobie samemu dołka pod nogami. To jakie Facebook daje możliwości, nie da się z niczym porównać. Obecność jest obowiązkowa niezależnie czy masz małą lokalną firmę czy wielką korporację. Kontakt z klientem jest zawsze najważniejszy, bez tego biznesy umierają.

Niniejszy post jest skierowany do osób, które nie czują się zbyt pewnie w prowadzeniu swojej strony na facebooku i potrzebują pomocy od drugiej osoby. W celu pozwolenia drugiej osobie na sprawowania pieczy nad naszym profilem konieczne jest wejście w ustawienia naszej strony na facebook’u.

Dodawanie osoby jako moderatora na facebooku

Będąc na strone głównej klikamy w „Ustawienia” w prawym górnym rogu. Następnie z lewej strony pojawi Ci się menu, z którego wybierasz opcje „Role na stronie”.

2

Po kliknięciu w „Role na stronie” pojawiają Ci się miejsce na wprowadzenie imienia i nazwiska osoby, której chcesz dać uprawnienia do zarządzania swoją stroną.

3

Zanim jeszcze kogoś dodasz, warto zastanowić się jakie powinna ta osoba mieć uprawnienia, inaczej mówiąc co może robić z naszą stroną na Facebook’u. W pierwszej kolejności odradzam dodawanie osoby jako administratora, ponieważ wtedy taka osoba może dodawać kolejne osoby mimo, że nie wyrażasz na to zgody. Mamy do wyboru Administratora, Redaktora, Moderatora, Reklamodawcę i Analityka. Domyślnie ustawiony jest Redaktor i uważam, że jest to najlepsza opcja jeśli nie chcesz samemu poświęceć zbytnio swojego czasu i uwagi na facebook’a.

4

Poniżej znajduje się tabelka przedstawiająca możliwości poszczególnych ról.

role na facebooku

Ostatnim krokiem po wybraniu osoby, która będzie zajmować się twoją stroną jest zapisanie ustawień.

dodanie roli na facebooku

Na koniec chciałabym poinformować, że jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą ze mną serdecznie zapraszam i proszę o kontakt. Oferuję zaopiekowanie się twoją stroną na facebooku oraz zdobycie większej liczby fanów. Pierwszy tydzień jest próbny, po tym terminie można zrezygnować ze współpracy ze mną, jeśli nie spełnię Twoich oczekiwań. Nie jestem jeszcze ekspertem, ale uczę się od najelepszych (Gary Vaynerchuk, Marcin Osman).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.