Jakim typem człowieka jesteś?

Dość często uczęszczam na wszelkiego rodzaju szkolenia, wykłady czy prelekcje. Nie ograniczam się tylko do darmowych, ale także inwestuje w płatne. W trakcie szkoleń jak i zwykłych wykładów zauważyłam, że jest kilka rodzajów zachowań ludzi. Niektóre dobre inne dziewne a jeszcze inne nie zrozumiałe dla mnie. A ty jakim jesteś towarzyszem w trakcie szkoleń/wykładów?

Notatnik – osoba taka, notuje praktycznie każde słowo jakie zostało wypowiedziane przez prowadzącego. Nie skupia się na istotnych informacjach, a wyłącznie notuje. Zastanawia mnie czy taka osoba cokolwiek zapamięta z tego co było powiedziane, bo łatwo jest też się zgubić robiąc takie notatki. Wiadomo, że człowiek zapamiętuje ok 2% tego co zostało powiedziane jednak wydaje mi się, że notowanie każdego słowa jest bez sensu.

Analityk – osoba ta, notuje rzeczy, które według niej są istotne i skupia się na tym co mówi prowadzący. Stara się wyciągnąć jak najwięcej wniosków i analizuje to co było przedstawione. Z częścią się zgadza, a z jakimś fragmentem nie. Podejmuje dyskusję, czasem może się zgubi w trakcie wykładu przez to, że analizowała zbyt długo.

Słuchacz – u tej osoby nie zaobserwujesz jakiegokolwiek notesu, kartki czy urządzenia, na którym by notowała cokolwiek. Uważa bowiem, że wszystko zapamięta. Wiadomo, że nie każdy jest wzrokowcem, ale mimo wszystko jednak coś powinno się zanotować, jakieś hasła, które później przypomną temat poruszany na wykładzie. Jednak taka osoba twardo stoi przy swoim postanowieniu. Takie osoby również często uważają, że już wszystko wiedzą dlatego po co notować to co już się wie.

Rozpraszacz – jest często osoba znudzona danym wykładem, która rozprasza swoją osobą innych uczestników. Dogaduje, stwierdza, że nudne i że za chwile zaśnie. Zaczyna rozmowę z inną osobą na całkiem inny temat. Uprzykrza swoim zachowaniem życie innych osób. Jak się nie podoba to drzwi są otwarte. Taką sytuacje uznaję tylko i wyłącznie gdy student musi siedzieć na wykładzie, który nic nie wnosi a opuścić sali nie może bo jest lista obecności. Jednak i tak taka osoba nie powinna tak ostentacyjnie zawracać głowy innym uczestnikom, może jest jakaś osoba, którą temat interesuje. W momencie, gdy takiej osobie zwróci się uwagę to często jest zbulwersowana jak ktoś mógł ją uciszać.

Social Media maniak – nie wiadomo po co przyszedł na dane szkolenie, skoro cały czas siedzi na facebooku, snpachatcie czy instagramie by się pochwalić gdzie to właśnie się znajduje. Pisze z 5 osobami na raz w ogóle nie zwracając uwagi na prowadzącego. Czasem zerkając na prezentację w celu sprawdzenia czy jest coś wartościowego, po czym wraca do swoich „istotnych” konwersacji. Mnie osobiście takie osoby rozpraszają. Człowieku wycisz/wyłącz telefon gdy idziesz na takie szkolenie/spotkanie no chyba, że masz bardzo ciężko chorą osobę w rodzinie, która może dzwonić i prosić o pomoc.

Maruda – tej osobie nic nie pasuje, mimo że wiedza jest wartościowa on zawsze wie lepiej. Próbuje pokazać swoją wyższość nad innymi. Ma problem z wszystkim i z wszystkimi osobami, które uczestniczą w szkoleniu. Nic jej nie pasuje i ciągle narzeka. Takiej osobie nie da się dogodzić. Jest to groszy rodzaj osoby „Rozpraszacza”. Taką osobę najlepiej jakby prowadzący wyprosił z sali.

Niewidzialny – osoba, która zapłaciła bądź nie za szkolenie, na którym się nie zjawiła. Tego typu osób nie rozumiem. Ponieważ albo sobie robią szkodę bo płacą, ale się nie pojawiają na szkoleniu. Natomiast w wypadku darmowych szkoleń zabiera wolne miejsce osobie, która chciała uczestniczyć w tej prelekcji. W sumie ten rodzaj człowieka dotyczy nie tylko wykładów czy szkoleń, ale także  innego rodzaju imprez czy zajęć. Nawet na takiej siłowni na pewne zajęcia trzeba się zapisać. Ludzie tacy są pierwsi do zapisów, jednak nie zawsze przemyślą to czy na pewno w danym dniu są w stanie się pojawić o wyznaczonej godzinie. Najgorsze jest wtedy, gdy nie poinformują, że nie dadzą rady się zjawić.

Prawda jest taka, że często sami jesteśmy połączeniem tych osób w zależności czy dana prelekcja nas zainteresuje lub nie. Z jakim dziwnym zachowaniem spotkałeś się w trakcie szkolenia, wykładu czy może codziennego życia?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s