TOP 5 Aplikacji na androida dla studentów

Zostało półtora tygodnia do rozpoczęcia nowego roku akademickiego. Czas ten powinniśmy, my studenci, poświęcić na przygotowanie swojego stanowiska pracy, zakupienia niezbędnych przyborów oraz zapoznanie się z nowym planem, który będzie nam towarzyszył przez najbliższy semestr. Warto również odświeżyć zawartość swojego smartfona w aplikacje, które mogą być przydatne w ciągu studiów. Poniżej przedstawię 5 moim zdaniem najbardziej przydatnych aplikacji na androida, które wykorzystuje w trakcie roku akademickiego.

Dysk Google

O dysku wspomniałam już w moim poprzednim wpisie “Dysk Google, jak to ugryźć?”. Uważam, że bez tej aplikacji w ogóle nie wyobrażam sobie moich studiów. Mam tu po prostu wszystko, notatki z wykładów, zdjęcia z wybranych książek, które były mi potrzebne do pisania pracy inżynierskiej, projekty, grupowe prezentacje itp. Notatki to podstawa, po co na uczelnie nosić tonę makulatury, która nie zawsze się przydaje na zajęciach? Zamiast tego wystarczy mieć to w postaci elektronicznej, to nic nie waży, a jak wykładowca o coś zapyta, np. na czym skończyliśmy ostatnie zajęcia z danego przedmiotu albo czy dany temat był poruszany w poprzednim semestrze to nie ma problemu, wystarczy zaglądnąć do danego folderu i sprawdzić co i jak. Widomo, że jak ktoś nic nie notuje to i tak nie będzie miał materiałów, ale to już inna sprawa.

Dysk google

 

Evernote

To jest kolejna aplikacja warta uwagi, o której już może gdzieś czytałeś. Jeśli nie to w takim razie czym jest Evernote? To – najprościej mówiąc – aplikacja do notowania, która pozwala łatwo segregować swoje notatki. Gromadzę tu wszystkie moje  pomysły, które przyjdą mi do głowy w momencie w którym nie mam nic do pisania pod ręką, czy to w metrze, czy stojąc w kolejce do dziekanatu, czy nawet przed snem, gdy przyjdzie mi do głowy szalony pomysł,  sięgam po telefon koło łóżka by odpalić Evernote’a i zapisać to co mi przyszło do głowy. Dzięki temu nie zapominam o nowym pomyśle, książce, którą chciałabym przeczytać, ani nawet o przeczytaniu danego artykułu, bo dzięki Evernote, mogę zapisywać całe artykuły bez większego problemu. Mam tu również możliwość dzielenia się swoimi notatkami z innymi. W notatkach również nie ograniczamy się tylko do pisania, wrzucić zdjęcie, nagranie głosowe, a nawet rysować.

Evernote

 

ArcNote

Chodzisz czasem na konferencję, a może twój wykładowca nie udostępnia swoich prezentacji studentom? Oto jest rozwiązanie, ArcNote pozwala nam na robienie zdjęć lub wykorzystanie już zrobionych do tego by umożliwić nam lepszą czytelność istotnych dla nas danych z prezentacji czy nawet książki. Widomo jak to czasem ze zdjęciami bywa, tu czasem wykładowca jest na zdjęciu, to mamy zły kąt patrzenia na tablicę, bądź prezentację. ArcNote pozwala na „wyprostowanie” tych materiałów i udostępnienie ich w postaci zdjęć, bądź pdf’ów. Posiada także dyktafon, dzięki któremu nie uciekną nam ważne informacje przekazywane drogą werbalną dla danego fragmentu prezentacji.

ArcNote

 

GoConqr

Sama aplikacja nie daje nam dużo możliwości, jednak jeśli stworzymy na naszym koncie jakieś materiały np. test, notatkę, mapę myśli, fiszki czy nawet prezentację mamy do niej wgląd z każdego urządzenia. Moim zdaniem najbardziej przydatne jest tworzenie testów, map myśli i fiszek. Dzięki testom możemy sprawdzić swoją wiedzę lub trenować ją w każdym miejscu. Testy te mogą mieć formę: jednej poprawnej odpowiedzi, wielu poprawnych odpowiedzi albo  prawda lub fałsz. Mamy możliwość dodania obrazków do pytań, ustawianie odpowiedzi losowo, a także możemy wprowadzić sobie wyjaśnienie, które pojawi się nam w momencie błędnego odpowiedzenia na dane pytanie.

GoConqr

 

Sztuczki matematyczne

Aplikację tę mam od nie dawna, ale żałuję, że nie pobrałam jej wcześniej. Dzięki niej poznałam proste metody na liczenie w głowie, a także trenuje swoje zdolności matematyczne. Mamy tu wiele trybów, od szkolenia po rywalizację z drugą osobą. Najlepiej zacząć od trybu szkolenia, tam przedstawione są metody liczenia, a następnie mamy możliwość przejścia różnych poziomów od najłatwiejszych zadań po coraz trudniejsze. Im wyższy poziom tym na większych liczbach są wykonywane operacje matematyczne. Możemy także sprawdzić się grając wspólnie ze znajomym, gdzie ekran jest dzielony na pół albo zagrać w multiplayer’a z innymi. Myślę, że tego rodzaju gra nie jest zła i ćwiczy nasz mózg.

Sztuczki matematyczne

Mam nadzieję, że aplikacje te pozwolą ułatwić studentom organizację oraz pomogą w nauce.

Aleksandra Bathelt

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s