Bez telewizora też zagrasz na PS3!

Czasem tak bywa, że nie posiada się telewizora, a jedynie monitor od komputera. Ta sytuacja miała miejsce u mnie dwa lata temu, gdy kupiłam swoją pierwszą konsolę (PS3), by móc zagrać w kultowe GTA 5 (czasem potrzebujemy trochę relaksu, prawda?). Wszystko wydawało się proste, wystarczyło podłączyć HDMI do konsoli i przejściówkę do monitora (HDMI-DVI). Jednak problem okazał się w momencie, gdy dotarło do mnie, że nie mam dźwięku. I tu zrobił się mały problem, bo granie bez dźwięku nie ma sensu tak samo jak oglądanie filmów na Blue-ray. Tak więc przejrzałam dostępne okablowanie dołączone do konsoli i był tam kabel component (biały i czerwony odpowiadają za dźwięk, żółty za video), tak więc w sklepie elektronicznym wystarczyło znaleźć przejściówkę 3,5 mm na Dual RCA. Okazało się, że musiałam się zaopatrzyć w dwie przejściówki bo na stanie nie mieli z żeńskimi wejściami. Poniżej przedstawiam potrzebne okablowanie i przejściówki. Wiadomo jeśli masz w monitorze wejście VGA potrzebujesz przejściówkę/kabel z HDMI na VGA (męskie wejście).

DSC_0223

rys. 1. Potrzebne okablowanie, kabel HDMI – DVI (można zastąpić kablem HDMI + przejściówką z HDMI na DVI), kabel component oraz podwójna przejściówka 3,5 mm na dual RCA (tu podłączamy jack od głośników lub słuchawek).

DSC_0218

rys. 2. Podłączenie do konsoli

Po podłączeniu okablowania, nadszedł czas na ustawienia w konsoli, bo samo podłączenie nic nam nie da. Konsola automatycznie ustawia dźwięk na HDMI, jednak w naszym przypadku to nie zadziała. Dlatego należy wejść w Ustawienia -> Ustawienia dźwięku -> Ustawienia wyjścia audio -> Złącze wejściowe audio/SCART/AV MULTI. Następnie zaakceptować zmiany i cieszyć się rozgrywką.

3 4 5

Aleksandra Bathelt

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s