Konfiguracja AVerMedia w Open Broadcaster Software

LGP

AVerMedia Stream Engine

Zaopatrzyłam się w sprzęt do przechwytywania obrazu AVerMedia Live Gamer Portable by spróbować swoich sił w streamowaniu. Oprogramowanie do tego urządzenia to AVerMedia RECentral. Jest ono łatwe w obsłudze, jednak nie mamy możliwości urozmaicenia wyglądu streamu, prócz zwykłego przechwytywania obrazu z konsol (PS, Xbox) czy komputera. Patrząc na obecny rynek, tego typu stream niczego nie zwojuje. Wiadomo, że jakość wideo to nie wszystko. Treść jest najważniejsza, jednak dużo ludzi oczekuje czegoś więcej m. in. stosowania kamerki.

Darmowe oprogramowania do stremowania OBS (ang. Open Broadcaster Software) pozwala nam na różnego typu urozmaicenia.  Zaczęłam je stosować, jednak napotkałam sporo problemów z nadawaniem przy pomocy sprzętu od AVerMedia. Dlatego poniżej przedstawię kilka wskazówek, które mogą pomóc komuś w przyszłości.

Poniżej przedstawiam kroki jakie należy wykonać aby sprzęt AVerMedia działał z OBS:

  1. Upewnij się, że masz zainstalowany program AVerMedia Steam Engine. To jest co innego niż RECentral. To jest bardzo ważny punkt jeśli chcemy pracować z innym oprogramowaniem, w tym przypadku OBS. Program jest dostępny na stronie AVerMedia.
  2. Uruchom OBS jako wersję 32-bitową, jeśli twój system jest 32-bitwy to nie musisz się tym martwić. Obecnie dodanie AVerMedia Stream Engine jest możliwe tylko w wersji 32-bitowej (domyślna lokalizacja ‘C:\Program Files (x86)\OBS/’).
  3. Jeśli korzystasz z Google Chrome zamknij przeglądarkę i upewnij się, że w pasku koło zegara nie ma ikony od Google Chrome. Jeśli jest to prawym przyciskiem myszy i zamknij. W ostateczności sprawdź czy występuje w procesach i zamknij.
  4. Teraz wystarczy dodać AVerMedia Stream Engine do OBS’a.
    OBS 01Prawym przyciskiem na źródło obrazu, Dodaj, Urządzenie do przechwytywania wideo. Następnie w oknie wybierz LPGLite Stream Engine. To samo tyczy się dźwięku, wtedy mikrofon podłączamy do AVerMedia.
    OBS 03

To wszystko, na początku miałam problem by to wszystko zadziałało. Po zainstalowaniu Stream Engine prawie udało się rozwiązać problem, ale okazało się, że Chrome tak jakby korzysta z AVerMedia i dopiero po jego zamknięciu zaczęło wszystko działać jak należy.

Aleksandra Bathelt

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s